Blog > Komentarze do wpisu

CHAMLET. SUPLEMENT 2

Jesień idzie, więc czas się rozliczyć z latem (będzie ciężko). W suplemencie nr 2 jeszcze kilka fotek z Danii.

Duński teren podmiejski. Ogolony i uczesany trawnik, czysto, nawet kret nie ryje. Nuda.

Duński teren miejski. Chodniki wysprzątane, nikt się nie bije. Kreta nie ma. Nuda.

I myślałem, że będzie tak cały czas, ale okazało się, że w okolicy są różne dobra, które powodują wytrzeszcz zębów. Legoland zasadniczo jest dla dzieci, ale już taka ekspozycja Lego Atlantis, to kawał oceanarium z klockami w środku.

I wydawało mi się, że to bardzo efektowne, dopóki nie pokazano mi Nordsoen Oceanarium. Stamtąd to już mnie za włosy wyciągali, bo mógłbym siedzieć całą dobę. Są ładne eksponaty, ładne akwaria, foki i inne zwierzaki, ale zbiornik o wysokości 2-3 pięter i średnicy około 20 metrów to istna orgia dla byłego akwarysty i obecnego fotoamatora. No i te ryby w rozmiarze XXL...

Zdecydowanie za mało czasu miałem w muzeum wojskowym w Aalborg, co gorsza lał deszcz i ekspozycja na zewnątrz nie dała się obejrzeć i obmacać, więc głównie kręciliśmy się w środku. Ponieważ tego samego dnia W Polsce były żużlowe derby, zrobiliśmy sobie fotkę na motocyklu, który gwarantowałby Stali 5:0 w każdym wyścigu.

Zwiedzając miasto zbłądziliśmy też na stary cmentarz, gdzie miałem przypadkowo aparat Zorke 5 i zrobiłem kilka zdjęć. Uważny i nieuważny obserwator zapewne już odnotował, że nowego rybiego oka używałem bez umiaru, przez co mam same krzywe zdjęcia z wakacji i wszystkim się wydaje, że fotografowałem pod wpływem.

Dotarliśmy też nad morze, nad które o dziwo, w tym jakże proekologicznym kraju, można władować się autem. Wyobraziłem sobie taką możliwość na którejkolwiek plaży w Polsce i dostałem histerycznej czkawki ze śmiechu.

I to tyle suplementu, zostało mi jeszcze ćwierć miliona krzywych zdjęć z innych wakacyjnych miejsc, jeśli Was to nie nuży, to postaram się conieco wkleić.

poniedziałek, 19 września 2011, wawrzyniec_prusky

Polecane wpisy

  • DUŻO CZERWONEGO I ŻÓŁTEGO, NIE REGULOWAĆ MONITORÓW

    Jesień taka, że nie można nie zjechać z trasy i nie strzelić kilku fotek. Nie można tak zawsze, bez deszczu i wiatru? Jakiś taki niewyraźny jestem, muszę łyknąć

  • CHAMLETA SUPLEMENT PIERWSZY

    Nasz wyjazd do Danii opisałem wiernie w epizodach z udziałem Karamacia, czas na suplementy o pochodzeniu zdjęć. Fotka luków torpedowych pochodzi z łodzi podwodn

  • KURCZAK APOKALIPSY

    Redakcja serdecznie przeprasza za okrutny przestój na blogu, ale ciągle dzieją się sprawy różne i czasu brak na pisanie. Ale gdy sprawy się sfinalizują, na pewn

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
Gość: karla, *.dynamic.chello.pl
2011/09/19 21:22:29
już widzę te wszystkie blachy w postaci BMW i różnych innych wypasionych tuningów zakopane w piachu... może to jakieś wyjście, jak się zakopie, to nie wyjedzie z powrotem...
-
Gość: Ola, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/09/19 23:34:54
Ej,chyba byłam w tym miasteczku! Czy tam na rynku jest taka tabliczka z podaną odległością dzielącą tę miejscowość od Lublina? :D Kilka lat temu spędziłam tydzień w Danii,ale za cholerę nie pamiętam nazwy miasta, może mi pomożesz? Jak nazywa się miasteczko,w którym byliście? To ze zdjęcia drugiego?

Btw, może miałeś okazję spróbować - ich pizza jest ohydna. A hamburgery, co ciekawe, jedzą sztućcami, nawet w McDonaldzie :)
-
Gość: nika, *.dynamic.chello.pl
2011/09/20 20:52:10
Nie nuży nas , nie nuży...dawaj te zdjęcia;)...p.s włosy Ci pojaśniały?;)
-
Gość: Nata, *.toya.net.pl
2011/09/21 12:30:02
Cudne zdjęcia, chcemy więcej! A swoją drogą jakos staro wyglądasz Wawrzyńcze ;P
-
wawrzyniec_prusky
2011/09/21 23:23:02
@ Nata - no dzięki. Weź deskę i kantem zatłucz :-D
-
Gość: br.m, 195.164.28.*
2011/09/23 12:19:15
Głupie pytania... Nie nuży!!! Człowieku dawaj cokolwiek tylko opatrz to jakimkolwiek komentarzem.
-
Gość: Colas, 153.19.9.*
2011/09/26 12:24:36
Ale zacięta mina! :D
Dawaj zdjęcia, bo fajne
-
Gość: debe, *.warszawa.mm.pl
2011/10/08 13:37:13
pomarli? że taka cisza..
-
Gość: ronjo, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/10/09 10:38:15
Wawrzyńcze. Jesień się skończyła. U mnie spadł śnieg. Wobec braku podstaw do wymawiania się chandrą jesienną dawaj notkę nową.