Margines

piątek, 22 kwietnia 2011

No dobra. Rozpisywanie realizuję trochę mało intensywnie, ale były przeszkody obiektywne. Dlatego w ramach zapowiedzi, trailera, sneak preview informuję, że w najbliższych odcinkach dowiecie się Państwo:

- jak spowodowałem pierwszą w życiu kolizję drogową i czy buraczany jeszcze kiedykolwiek ruszy,

- jak MŻonka na wieś jechała i czy buraczany jeszcze kiedykolwiek ruszy,

- jak cała rodzina wali kreta i czy buraczany ma z tym cokolwiek współnego, a jeżeli tak, to czy jeszcze kiedykolwiek ruszy,

- jak zeżarłem przedpremierowo obszerne fragmenty sernika i czy będę spędzał przez to święta w buraczanym.

Wszystko to w 3D, widescreen i z dźwiękiem, jeśli ktoś ma przestrzenną wyobraźnię.

23:53, wawrzyniec_prusky , Margines
Link Komentarze (12) »
poniedziałek, 03 stycznia 2011

Donosicielka Daga donosi:

Wawrzyncze,
Pisze Daga.
Ta od Drozdzy i Insurekcji Kosciuszkowskiej (wiem, zem niemloda, ale zeby tak mi wytykac!)
Pisze zza niemieckiej zaspy, bo nie chciala czekac z takimi wiesciami az powroci na Wyspe.
(Zza niemieckiej zaspy stad i czcionki polskiej brak, bo klawiatura opruszona umlautami).
Paczki podobno nadal przedzieraja sie przez zaspy.
Z calego kraju i ze swiata.
Radosc nie do opisania.
Wzruszen co niemiara.
Zdjecia ponoc nie oddaja, a co tam, ja i tak sie wzruszylam.
I ja zatem sciele sie w podziekowaniach przed wszystkimi, ktorzy pisali, rysowali, pakowali i ruszyli ku urzedom pocztowym.
Jedno jest pewne, listonosz w Niegowie ciezko zapracowal na swoja grudniowa gaze.
Rozochocona sukcesem postuluje, aby Wzmacniacz dla Potrzebujacych uczynic wydarzeniem dorocznie corocznie chronicznym :-)
Z najradosniejszym noworocznym usmiechem,
Dägä

Ralacja fotograficzna i słowa TU. Stos robi wrażenie. Trzeba będzie powtórzyć, ino rozszerzyć akcję na pozostałych mieszkańców, bo rozmach przekroczył nasze oczekiwania i spokojnie wystarczyłoby tego dobra dla innych.

Dzięki za udział!

11:14, wawrzyniec_prusky , Margines
Link Komentarze (14) »
poniedziałek, 13 grudnia 2010

Kto śledził losy aukcji ten wie, że książka o Tomaszu Gollobie z autografem Mistrza poszła za 134,49 zł. Aukcję wygrała Kasia, nazwiska nie podam, bom o zgodę nie zapytał. Książka już wysłana, niestety bez obiecanych pierników domowych, ponieważ zaszły komplikacje, a nie chciałem odwlekać wysyłki.

Dzięki Kasiu!

Pozyskane w ten sposób pieniendze wydaliśmy na następujące składniki:

- 15 świętecznych witrażyków do samodzielnego malowania,

- 15 okolicznościowych karteczek z psiakami i kociakami,

- 15 pudełek Toffifi, któe jak powszechnie wiadomo ułatwiają skupienie podczas malowania witrażyków, bo wszyscy się zaklejają i nie kłapią dziobami,

- 2 paczki cukierków czekoladowych, w tym jedna paczka wyśmienitych, opakowanych w mikołajowe papierki. O tym, że wyśmienite wiem z relacji, gdyż nadprogramowe, niepodzielne na 15 sztuki wyżarto podstępnie, gdym składał paczkę w całość. Zawartość paczek rozdzielono pomiędzy 15 adresatek, co dało po 4 cukierki na zainteresowaną,

- 15 ręcznie zdobionych kopert. Ekipa zdobiąca zrzekła się honorarium za zdobienie (pomijając te zniknięte cukierki - skrytożercom mówimy zdecydowane być może NIE!) Na zdjęciu widać tę najładniejszą, ale kilka jest takich, że strach otwierać,

- jedno pudło bo wzmacniaczu gitarowym marki Roland, w którym wysłano 15 kopert z wymienioną wyżej zawartością. Ponieważ na poczcie nie mieli szarego papieru powstała obawa, że paczka nie dotrze, gdyż żaden rozsądny listonosz nie da sobie wmówić, że dom pomocy społecznej jest adresatem wzmacniacza. Szczęśliwie nie jest to piec do emisji blackmetalowych wyziewów, więc może choć zapyta dla pewności. Ponieważ wzmacniacz jest na gwarancji, w razie awarii będę zmuszony wysłać go do naprawy w ręcznie malowanej kopercie w bałwany i choinki.

Przy okazji serdeczne dzięki wszystkim, którzy meldują o wysłaniu dóbr wszelakich do Niegowa oraz tym, którzy nie meldują, ino wysyłają. 

00:06, wawrzyniec_prusky , Margines
Link Komentarze (11) »
środa, 08 grudnia 2010

Spontaniczna akcja wysyłania kartek i upominków dziewczynom, które czekają na nie jak nikt inny rozwija się znakomicie. Za godzinę z okładem kończy się aukcja książki z autografem Tomka Golloba (117,50zł jak dotąd), która pomoże nam sfinansować dary dla całej piętnastki.

Najbardziej natomiast popłynął Scovron, który w tym samym celu wystawił na aukcję swoją powieść "Dzielenie przez zero". Jest to rzecz podwójnie cenna - po pierwsze to świetna powieść, po drugie - nigdy nie została wydana, a więc możecie stać się szczęśliwymi posiadaczami niepowtarzalnego wydruku. Nie wiem jak Scovron, ale ja ciągle wierzę, że jakiś wydawca w końcu przejrzy na oczy i wyda to dzieło, bo kto czytuje Scovrona ten wie, że chłopak pisze zbyt dobrze, żeby się go dało lubić. Zazdrość przeszkadza. Jeżeli zaś nikt mu jego powieści nie wyda, to Scovron zedrze ze mnie ostatnie pieniądze sprzedając wydruki.

Link do strony Scovrona z linkiem do aukcji TU

18:16, wawrzyniec_prusky , Margines
Link Komentarze (3) »
niedziela, 05 grudnia 2010

Jeszcze dwa słowa w nawiązaniu do świątecznej akcji dla dziewcząt z Niegowa. Kto nie wie, o czym mowa w tył zwrot i proszę doczytać TU.

Mialem standardowo zbyć po przeczytaniu książkę Grzegorza Ślaka pod tytułem "Dlaczego dopiero teraz?! Historia prawdziwa" o Tomaszu Gollobie, dość przypadkowo wzbogaconą o autograf autora ale co ważniejsze samego Tomasza Golloba (osobna historia, ale dzięki Ewa za odstanie na mrozie w kolejce po podpis mistrza!), ale pomyślałem sobie, że może jak wystawię ją na szybką, trzydniową aukcję na allegro, to uzyskane środki można by wpompować w upominki dla dziewczyn.

Oczywiście rozliczę się z zakupów, żeby nie było niedomówień.

Kto chętny do objęcia w posiadanie książki z autografem i wsparcia funduszu upominkowego, niech zajrzy szybko na stronę AUKCJI. O samej książce słów kilka TU.

 

20:02, wawrzyniec_prusky , Margines
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2